مینا جعفری: حضور و مشارکت مردم در انتخابات گامی به سوی تقویت سرمایه اجتماعی است

عضو و معاون امور زنان و خانواده در مجمع مشاوران نمایندگان مجلس شورای اسلامی در یادداشتی تاکید کرد: از  اساسی ترین عوامل در تثبیت اقتدار ملی، تحکیم کننده مردم سالاری دینی به طور اختصار سنجش ،پایش و اثر بخشی برگزاری انتخابات،میزان تحقق وعده‌­های انتخاباتی در عناوین سیاسی کاندیدهای ریاست جمهوری است.

     حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت                     آری به اتفاق می توان جهان گرفت

جعفری افزود: از مهمترین جلوه های سرمایه اجتماعی و مشارکت اجتماعی شرکت در انتخابات است، انتخابات گفتمانی اصیل و واقعی را برای مردم فراهم می کند و زمینه جدی گرفتن نظریات آن ها را فراهم می آورد، مشارکت در انتخابات به مثابه یک محرک قوی توسعه ای است که سرمایه‌ی سیاسی را افزایش می‌دهد. شرکت در انتخابات به عنوان اصلی‌ترین نماد مشارکت سیاسی مردم در یک نظام مبتنی بر جمهوریت تلقی می‌شود و می‌تواند منشاء فرصتهای متعددی برای امنیت ملی کشور باشد ، حضور و مشارکت مردم در انتخابات گامی به سوی تقویت سرمایه اجتماعی و امیدآفرینی برای مردم است.

مینا جعفری در ادامه حضور پرشور ونشاط مردم را مهم وآن را یک تکلیف شرعی دانسته و تاکید داشت که تمام ظرفیت ها موجود میبایست در این راستا همگرا و موازی اجرا و عملیاتی گردد تاکید کرد و افزود : حضور پرشور و نشاط تکلیف شرعی و وظیفه عمومی حضور حداکثری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *