سردار عابد در نشست خبری عنوان کرد : ساخت راه آهن چاه بهار به زاهدان در مراحل پایانی قرار دارد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: تا پایان سال در راستای تکمیل خدمات ترانزیتی و کریدورهای شمال و جنوب، راه آهن زاهدان _ چابهار به طول ۷۰۰ کیلومتر به بهره برداری می رسد.
سردار عابد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در نشست خبری خود با بیان اینکه قرار سازندگی خاتم الانبیا براساس اصل ۱۴۷ قانون اساسی تأسیس شد، گفت: روند ساخت راه آهن چابهار به زاهدان به طول ۷۰۰ کیلومتر در مراحل پایانی قرار دارد و پیشرفت بسیار خوبی داشته است و امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.
وی اظهار کرد: اثر گذاری این پروژه در بحث ترانزیت و حمل بار و مسافر بسیار بالا است و با تکمیل این پروژه ریلی امکان حمل بار تا ۷و نیم میلیون تن و جابجایی تا ۱۰۰هزار مسافر فراهم می شود.
عابد اظهار به خبرنگار ۱۰۰ درصد نیوز گفت : این پروژه در حال حاضر در سه شیفت در حال انجام است و زمینه برای حمل و ترانزیت با کشورهای از جمله چین و هند فراهم خواهد شد.
او بیان کرد: در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی اقدام بسیار موثری را انجام داده ایم.
وی با اشاره به حضور موثر قرارگاه در پروژه‌های نفت و گاز گفت: قرارگاه سازندگی در پروژه‌های نفت و گاز از جمله پالایشگاه ستاره خلیج فارس، میدان پارس جنوبی حضور موثری داشته است.
سردار عابد افزود: میدان پارس جنوبی یکی از میدان های گازی بزرگ منطقه بوده است و به دلایل آنکه تحریم نبودیم اقدامات گسترده ای را در فازهای پارس جنوبی ۱۵ و۱۶ انجام دادیم و تکمیل این پروژه ها پایه ای شد برای فازهای تکمیل فازهای ۱۳، ۲۲ و ۲۴ شد.
وی افزود: با تکمیل این پروژه ۱۷۰ میلیون متر مکعب گاز به شبکه کشور تزریق می‌شود‌.
سردار عابد در پایان بیان داشت : قرارگاه در حوزه‌های ساخت سد و تکمیل پروژه‌های آزاد راهی و راهی هم حضور موثری دارد‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *