تهیه کننده نذر بی بی : ساخت فیلم بدلیل عدم حمایت شورای شهر زنجان متوقف شد

محمد کریمی تهیه کننده فیلم “نذر بی‌بی” با انتقاد از وعده‌ دروغین شورای شهر زنجان از حمایت از این فیلم گفت: اگر نمی‌خواستید حمایت کنید از همان اول می‌گفتید نه اینکه با وعده رنگین خود ما را امیدوار کنید.
به گزارش پایگاه خبری ۱۰۰ درصد نیوز ، فیلم “نذر بی‌بی” که از آذرماه امسال، مقدمات پیش از تولید خود را در زنجان آغاز کرده بود، مقرر بود تولید خود را از نخستین روزهای دی ماه در شهر زنجان کلید بزند ولی متأسفانه برخی بی‌مهری‌ها و خلف وعده‌ها خصوصاً از سوی شورای شهر زنجان سبب شد که روند تولید این فیلم با مشکلاتی مواجه شود و ظاهراً ساخت این فیلم در شهر دیگری رقم بخورد.
این فیلم قرار است در شب‌های قدر (ماه رمضان پیش‌رو) پخش تلویزیونی شود و پس از آن توسط یکی از پلتفرم‌های کشور نیز پخش شود؛ این فیلم قصه دو پهلوان است که در آستانه فرارسیدن شب‌های قدر بین آن‌ها مشکلی به وجود می‌آید و با نزدیک شدن به ایام قدر “مردم” جهت آشتی این دو پهلوان وارد میدان می‌شوند.
محمد کریمی تهیه کننده فیلم “نذر بی‌بی” در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بنده از سال 1375 کار فیلمسازی را با فیلم‌های کوتاه شروع کرده‌ام نخستین کارم فیلم تأخیر بود ولی به خاطر عشق پدرم، بنده هم به ورزش پهلوانی علاقه‌مند شدم و از همان روزها سعی کردم در این زمینه تولیداتی داشته باشم.
وی افزود: این ورزش در حالی مورد بی‌مهری قرار گرفته است که همگان به خوبی می‌دانند مقام معظم رهبری بارها و بارها نسبت به احیای این ورزش تأکید زیادی فرموده‌اند و حمایت و احیای ورزش زورخانه‌ای خواست و مطالبه شخص اول مملکت است.
کریمی می‌گوید: باعث افتخار من است که در زمانه‌ای که هیچ کارگردان و تهیه‌کننده‌ای هزینه‌ای برای تولید فیلم‌های زورخانه‌ای نمی‌کند، در این حوزه پیشگام هستم و نخستین فیلم من هم در حوزه ورزش زورخانه‌ای فیلم “پهلوان هرگز نمی‌میرد” با قصه مرام پهلوانی جهان پهلوان تختی بوده است که تندیس طلایی جشنواره فیلم‌های ورزشی را هم از آن خود کرد.
وی ادامه داد: ما نه دنبال درآمد هستیم بلکه دنبال احیای فرهنگ و مرام پهلوانی و زورخانه‌ای هستیم و «نذر بی‌بی» را هم که می‌خواستیم در زنجان بسازیم در همین راستا بود ولی به خاطر بی‌مهری شورای شهر زنجان، منصرف شدیم.
کریمی همچنین به انتخاب زنجان برای ساخت فیلم زنگ پهلوانی هم اشاره می‌کند و می‌گوید: چون مردم زنجان علوی هستند و به علی و فرزندانش عشق می‌ورزند، دوست داشتم علاوه بر نذر بی‌بی ، مستند زنگ پهلوانی را هم در همین استان تولید کنم.
کریمی با بیان اینکه در همین راستا بارها نشست و جلسات متعددی با شهردار زنجان برگزار کردیم خاطر نشان کرد: شهردار زنجان تمایل زیادی دارد که این ورزش و مرام، در شهر زنجان گسترش یابد و در همین راستا در جلسات مشترکی هم داشتیم به توافقاتی هم رسیدیم که متأسفانه شورای شهر با عدم تخصیص بودجه این حرکت را متوقف کرد.
وی تشریح کرد: قول مساعدت و حمایت هم داده شد و در کمیسیون شورا هم تصویب شد و حتی یادم هست در صحبت تلفنی با ذکر صلوات، مقرر شد که این کار عملیاتی شود و ما هم قراردادهایمان را با هنرمندان و بازیگران بستیم و همه در حالت آماده باش بودند که متأسفانه در صحن شورا حمایت از این مجموعه رد شد.
کریمی اضافه کرد: تا کی باید فیلم‌هایی ساخته شوند که هیچ امتیازی در پرده سینما نمی‌گیرند؟ بنده از شهردار زنجان هیچ گلایه‌ای ندارم چون دلی آمد و می‌خواست از مرام پهلوانی دفاع کند ولی گله من از تصمیم گیرندگان در شورای شهر است و می‌خواهم دلایل قانع کننده‌ای برایمان بیاورند و اگر پول و بودجه ندارند ای کاش سه ماه پیش آن را به ما می‌گفتند نه اینکه در این مدت ما را معطل کنند که اگر اینگونه می‌شد ما زمان، موقعیت و فصل کاری را از دست نمی‌دادیم.
کریمی با بیان اینکه شورای شهر زنجان دلیل قانع کننده‌ای هم به ما ارائه نکرد، افزود: فیلم‌های دفاع مقدس، زورخانه‌ای و ائمه باید حمایت شوند تا نشر و گسترش پیدا کنند.
تهیه کننده فیلم “نذر بی‌بی” اضافه کرد: همه حرف من این است که اگر قرار است اتفاقی بیفتد همان اول به طور شفاف باشد و اگر قرار است همکاری نشود آب پاکی را همان اول کار روی دستمان بریزند نه اینکه پس از سه ماه انتظار، رفت و آمد و هزینه‌های بسیار به یکباره بگویند نشد و نمی‌شود.
وی با اظهار تأسف از شیوه برخورد شورای شهر زنجان با عوامل ساخت نذر بی‌بی عنوان کرد: من مطمئنم اگر این مصاحبه منتشر شود دل خیلی‌ها به درد می‌آید اما این را هم می‌گویم که من با قدرت تمان این فیلم را می‌سازم اگر چه دوست داشتیم در شهری که معروف به پایتخت شور و شعور حسینی است باشد اما اطمینان دارم هستند کسانی که دلشان برای گسترش فرهنگ علوی می‌تپد و با قاطعیت برای حمایت از ساخت این فیلم با یک یاعلی وارد میدان می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *